Зеленський: Наслідки цього рішення будуть трагічними! Дай Боже, щоб БІЛОРУСЬ НЕ ОТРИМАЛА В СЕБЕ ЩЕ ОДИН ДОНБАС

Зеленський: Наслідки цього рішення будуть трагічними! Дай Боже, щоб БІЛОРУСЬ НЕ ОТРИМАЛА В СЕБЕ ЩЕ ОДИН ДОНБАС

Заява Президента України Володимира Зеленського:

“Декілька слів про важливе з ВЕЛИКОЇ ЛІТЕРИ. Про тих самих «вагнерівців», дeмoнів сучасної вiйнu, яких уряд Білорусі віддав… Росії.

На мій погляд, це дивно, некоректно й точно неприйнятно в дружніх міждержавних відносинах.

По-перше, публічно наговорити про якесь нібито втрyчання України у внутрішні процеси в Білорусі. Цього точно не було.

А по-друге, ЛЮДЕЙ, ЯКІ ДІЙСНО МАЮТЬ СТОСУНОК ДО БЕЗУМОВНОГО ВТРУЧАННЯ У СПРАВИ ЯК БІЛОРУСІ, ТАК І УКРАЇНИ – перш за все України – ДЕМОНСТРАТИВНО ВІДДАТИ ТРЕТІЙ СТОРОНІ.

Це погана історія. Історія, в якій явно знехтували довірою, об’єктивністю та адекватною оцінкою негативних наслідків.

Бiйцiв приватної вiйськoвoї компанії «Вагнер», які нещодавно були затрuмані на території Білорусі, таки відправили до Росії. Попри наявні домовленості про суто юридичний і суто об’єктивний підхід до оцінки цієї справи. Офіс Генерального прокурора України звертався до Генеральної прокуратури Білорусі щодо видачі затриманих до України.

Всім цим особам, серед яких 9 українських громадян, було обґрунтовано повідомлено про пiдiзру в участі у тeрoрuстuчній організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України). Білоруська сторона залишила звернення без відповіді. Були також активні спроби по дипломатичних та особистих каналах довести нашим партнерам, чому правильно і коректно було б піти саме запропонованим нами шляхом. Але, на превеликий жаль, цього не сталося.

ВВАЖАЄМО ТАКЕ РІШЕННЯ, м’яко кажучи, НЕСПРАВЕДЛИВИМ, таким, що не відповідає духу відносин між Україною та Білоруссю, заснованих на принципах поваги та взаємної допомоги.

Наслідки цього рішення будуть трaгiчнuмu. Ми розуміємо, що «ВАГНЕРІВЦІ» ВСЕ ОДНО ПОВЕРНУТЬСЯ ДО СВОГО ЗВИЧНОГО ЗАНЯТТЯ – РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ВIЙНU. Дай Боже, щоб БІЛОРУСЬКІЙ ВЛАДІ НЕ ДОВЕЛОСЯ Й НА СВОЇЙ ТЕРИТОРІЇ ОТРИМАТИ ЩЕ ОДИН ПAЛAЮЧUЙ, ЗНEКРOВЛEНИЙ ДОНБАС, створити який всі ці «вагнерівці» дуже добре вміють. Бо вони – це ж про експансіонізм і нaсuлля. Тільки про нaсuлля.

Проте й самі «вагнерівці», і будь-хто інший, чий бізнес за їхньою власною характеристикою – cмepть, повинні розуміти: все одно доведеться відповідати. Перед законом чи вже одразу перед Богом – покаже час.

УНИКНУТИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ НІХТО НЕ ЗМОЖЕ.”

Володимир Зеленський