Вперше до Польщі поїде менше заробітчан ніж минулого року

Вперше до Польщі поїде менше заробітчан ніж минулого року

У 2020 році на заробітки до Польщі поїде менше українців, ніж у минулому році. Це станеться вперше з початку імміграційного буму.

Про це повідомляє польське видання “Dziennik Gazeta Prawna”, передає Корреспондент.

Відповідні прогнози висловлюють експерти Польсько-української господарчої палати та агентства з працевлаштування “Foreign Personnel Service”.

Свою оцінку вони підкріпили результатами опитування, проведеного українським сайтом “OLX Робота”.

Опитування свідчить, що 20% українців, які до сих пір виїжджали на заробітки за кордон, не мають наміру це робити. Тенденцію підсилюють також оптимістичні офіційні дані по економіці України: зараз вона зростає в більш ніж 4-процентному темпі з більш ніж 10-відсотковим збільшенням зарплат і багатьма інвестиціями у великих містах.

“2020 рік стане проривом з точки зору міграційних тенденцій українців. Прогнозується, що вперше за кілька років їхній чистий коефіцієнт міграції може бути позитивним, а це значить, що менше людей покинуть Україну, ніж повернуться в неї”, – прокоментував експерт Польсько-української господарської палати Павло Кулага.

Уповільнення економічної міграції з України є поганою новиною для польських роботодавців, особливо в будівництві, промисловості, логістиці і торгівлі, зазначає видання. На ці галузі припадають 64% вакансій, які пропонують польські підприємці. Важливіше те, скільки українців приїдуть до Польщі, те, як довго вони залишатимуться на ринку, зазначається в публікації. За даними Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі, зростає кількість постійних дозволів на роботу. А це означає, що імміграція перетворюється з короткострокової на довгострокову.

“Потенціал економічної імміграції з України, схоже, вичерпує себе. Якщо польсько-українська господарча палата і агентство з працевлаштування Foreign Personnel Service праві: у наступному році в Польщу приїдуть менше українців, ніж у 2019 році. За оцінками палати, кількість декларацій роботодавців про наймання українських працівників може навіть впасти більш ніж на 10%”, – йдеться в матеріалі.