“Угоду підписано”: Україна знайшла нового постачальника газу

“Угоду підписано”: Україна знайшла нового постачальника газу

“Укртрансгаз” і “Молдовагаз” узгодили технічні рішення щодо створення необхідних потужностей для отримання природного газу з території Румунії. Транзит палива буде відбуватися завдяки системі трансбалканських трубопроводів шляхом реверсу.

«Фахівці погодили модернізацію прикордонних газовимірювальних станцій ГІС «Гребеники» (Україна) і ГВС «Каушани» (Молдова) для роботи в реверсному режимі. Українська сторона планує побудувати додаткові обвідні лінії газопроводів, встановити нові технологічні перемички з монтажем трьох кульових кранів і завершити реконструкцію ГВС «Гребеники» до кінця 2019 року», – повідомляє прес-служба українського підприємства.

Постійна потужність для імпорту з Румунії обсягом 1,5 млрд кубометрів газу на рік буде створена до 1 січня 2020 року. Це забезпечить основну мету проекту – диверсифікацію маршрутів газопостачання України.

«Транспортування блакитного палива від точки Ісакча-1 – Орловка буде проходити магістральними газопроводами «Роздільна – Ізмаїл» і «Шебелинка – Дніпропетровськ – Кривий Ріг – Ізмаїл», – уточнюють на підприємстві.

Фахівці відзначають, що для України і Молдови цей проект має стратегічне значення, адже диверсифікація шляхів постачання газу підвищить надійність і безперебійність забезпечення блакитним паливом споживачів в обох країнах.

Нагадаємо, тристоронні переговори щодо газу між Україною, Росією і Євросоюзом пройдуть 16 вересня. Глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв зазначив, що РФ поки не назвала своїх представників на цю зустріч.

Поточний транзитний контракт між «Нафтогазом» і «Газпромом» не відповідає вимогам українського та європейського законодавства, тому він не може бути «продовжений». В українському «Нафтогазі» не виключають, що Росія може взагалі не підписати в 2019 році новий контракт і повністю заблокуєтранзит газу через Україну з 2020 року «Нафтогаз» озвучив оптимальний варіант угоди з «Газпромом».

В уряді Російської Федерації повідомили, що РФ готова зберегти транзит газу через Україну після завершення поточних контрактів, однак це повинно бути «на економічно рентабельних умовах». А пізніше «Газпром» зробив цинічну заяву про транзит газу по українській ГТС.

Німецький канцлер Ангела Меркель обіцяла, що ЄС наполягатиме на збереженні транзиту газу через Україну і після введення в дію «Північного потоку-2».

Президент Володимир Зеленський вважає, що РФ не буде перекривати транзит газу через українську ГТС. Глава держави переконаний, Україні «ніхто не буде викручувати руки».