У Росії розповіли, хто насправді переміг на виборах в Білорусі

У Росії розповіли, хто насправді переміг на виборах в Білорусі

Світлана Тихановська здобула переконливу перемогу на президентських виборах в Республіці Білорусь.

Доказ її перемоги – офіційні протоколи з результатами з виборчих дільниць, згідно з якими за Тихановську віддано значно більшу кількість голосів, ніж за Олександра Лукашенка.

Як пише російський політик Леонід Гозман на своїй сторінці в Facebook, в такій ситуації Лукашенко вибрав найжорстокішу стратегію з можливих в такій ситуації: вирішив захищати узурповану ним владу за допомогою підконтрольних йому силових підрозділів.

Як зазначає Гозман, цього разу реакція білоруських силовиків на акції протесту була найжорсткішою в історії країни.

Але при цьому система, як зазначає російський політик, дала дуже серйозний збій. І підтвердження тому – лояльність силовиків до протестуючих у багатьох містах країни, а також відмови членів ряду виборчих комісій фальсифікувати результати виборів.

Остання обставина, швидше за все, справжня причина того, що Центральною виборчою комісією Республіки Білорусь досі офіційно не оголошені результати виборів.

“Вертикаль Лукашенка хитається. У ряді міст міліція була демонстративно лояльна до протестуючих, деякі комісії відмовляються фальсифікувати результати, а ЦВК до цього моменту так і не змогла оголосити офіційні результати”, – пише Гозман.

Він додає, залишається тільки стежити за тим, наскільки у білоруської влади вистачить сил для придушення протестів. Але вже очевидно, що в країні відбулися дуже значні події, які відіб’ються і на її подальшому житті і на життя РФ.

“У будь-якому випадку ми присутні при події такого масштабу, яка вплине на майбутнє не тільки Білорусі, але і Росії. Живе Білорусь!” – резюмував Гозман.

Leonid Gozman

Нагадуємо! Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.