У Раді розповіли, коли українцям підвищать пенсійний вік

У Раді розповіли, коли українцям підвищать пенсійний вік

Глава парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова вважає, що підвищення пенсійного віку неминуче, хоча питання і не стоїть на порядку денному.

“Думаю, що Україні потрібно йти на дуже плавне підвищення пенсійного віку … інакше ми своїх дітей прирікаємо на ще гіршу долю і гіршу пенсію . У той же час це не питання сьогоднішнього дня” , – сказала Третьякова в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

На її думку, підвищення пенсійного віку не варто чекати скоро, можливо, навіть не в нинішнє скликання парламенту – не раніше 2023 або 2025 року. При цьому сам процес підвищення пенсійного віку має відбуватися повільно – на 1 пенсійний місяць за 1 календарний рік. Таким чином, пенсійний вік може бути підвищений на один рік не раніше 2035 року, а на п’ять років – до 2085 році.

Нагадаємо, раніше глава Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв розповів, що другий рівень пенсійної системи, який буде передбачати обов’язкові накопичувальні внески всіх працюючих громадян, з’явиться в Україні не раніше 2023 року.