Це було жахливо. Я ніколи нічого подібного не чув – Порошенко про допит в ДБР

Це було жахливо. Я ніколи нічого подібного не чув – Порошенко про допит в ДБР

Експрезидент України Петро Порошенко прокоментував допит в Державному бюро розслідувань, на який він прийшов сьогодні, 24 січня.

Про це він розповів на брифінгу, передає Радіо Свобода.

Так Порошенко заявив, що нова голова Бюро Ірина Венедіктова не дозволила нардепам від “Європейської солідарності” передати заяву від родин Небесної Сотні щодо призначення заступником голови ДБР ексадвоката Віктора Януковича Олександра Бабікова.

Порошенко обурився тим, що його не допитали по всіх провадженнях, які порушило ДБР, хоча він офіційно звертався з таким проханням і для цього скасував поїздку на з’їзд Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

“Мені пообіцяли 20 числа, що нададуть можливості і опитають за всіма справами. Сьогодні більше години велася дискусія про те, що вони відмовляються мене допитувати. То в них слідчих нема, так я кажу: ви ж сидите, ви слідчий. Ні, ми не готові, в нас нема часу. Бо їм потрібне шоу. Шоу пишуть відомі сценаристи “Сватів” чи “95 кварталу”. Наголошую, що шоу ми їм робити не дамо”, – сказав експрезидент.​

Порошенко також охарактеризував як “жахливий” допит у справі про Мінські домовленості, які Україна підписала в 2014 і 2015 роках в період активних бойових дій на Донбасі.

“Це було жахливо слухати, що сьогодні відбувалося по Мінських домовленостях. Я ніколи нічого подібного не чув. По цьому, що означає перший пункт, другий, третій, четвертий… так ви ж пункти не надаєте, що саме вас цікавить, що вас засмучує? На жаль, слідчий ховав очі, це був дуже поганий спектакль”, – сказав колишній гарант.

За словами Порошенка, допит у справі про його дії як президента у зв’язку з захопленням в полон українських моряків у Керченській протоці також не відбувся. Він нагадав, що правоту України визнали міжнародні інституції, зокрема Рада безпеки ООН, Рада Євросоюзу та Гамбурзький трибунал, і звинуватив ДБР у тому, що правоохоронний орган “діє на боці Росії”.

“Безумовно, все це носить характер політичних переслідувань. Будь ласка, якщо є помста Порошенку з боку керівництва країни чи правоохоронних органів – будь ласка. Але вони шкодять Україні, підривають міжнародний авторитет, Мінські домовленості, право України на самозахист в рамках ротації кораблів і українського статусу Керченської протоки”, = розповів Порошенко.

Також, він пообіцяв, що прийде на наступний допит, який призначили на 31 січня, якщо буде в Україні.

За словами Порошенка, він планує взяти участь у Парламентській асамблеї НАТО, куди має поїхати 27 січня.