У 2014 році запобігти анексії Криму було неможливо. Таку думку висловив звільнений український режисер і письменник з Криму Олег Сенцов під час великого інтерв’ю Крим.Реалії.
“У тій ситуації вже без шансів було. Навіть якби на чолі країни стояли більш рішучі і готові до цього моменту люди, які були підготовленим керівництвом, готовим на серйозні заходи, то не було інструментів”, – сказав Сенцов.
На його думку, українські силовики не були готові захищати півострів.
“Армія була практично розвалена. Я підтримував військові частини, спілкувався і бачив, в якому стані наша армія. Армії у нас не було в той момент ніякої. Силові підрозділи – СБУ, МВС – теж після Майдану не зовсім були готові за нову владу щось робити, тому що до цього вони боролися проти цих людей”, – пояснив режисер.
Сенцов вважає, що Росія скористалася станом української держави.
“Тому момент був обраний, коли Україна, як держава була максимально слабкою за свою історію, тоді було завдано удару і все. Тоді вийшло. А зробити щось… можна довго на цю тему теоретизувати, але мені навіть здається, що що б ми не зробили – не вийшло б”, – додав він.