Олег Сенцов: Я дуже сподіваюсь, що зможу дожити до тих часів, коли українськи закони на чолі з Конституцією будуть не просто паперами, якими крутять, як кому завгодно

Олег Сенцов: Я дуже сподіваюсь, що зможу дожити до тих часів, коли українськи закони на чолі з Конституцією будуть не просто паперами, якими крутять, як кому завгодно

В радянські часи день Конституції сприймався усіма як ще один неробочий день, а для когось просто привидом випити. 

Що там насправді було написано в основному Законі та навіщо він взагалі потрібен, ніхто не переймався, бо звикли жити як велить програма «Время», або прикидатися слухняними громадянами. 

Народжена в муках у 1996 році Конституція вже п’ять років як незалежної до того часу України є дуже якісним документом, в принципі як і більшість українських законів. Але звичка жити у паралельному від законодавства світі в більшості нашого народу, нажаль, залишилась. Україна, яка була за часів Януковича мабуть найбільш корумпованою країною в Європі: від президента до кондуктора у трамваї, так і залишаться майже такою само. 

Хоч ми позбулися того президента і кондукторів, досі корупція як іржа продовжує роз’їдати нашу державу та стримувати її розвиток. Нікуди не ділись корумповані судді, прокурори та поліція. Армія чиновників, не дивлячись на постійні ротації на верхніх рівнях, стійко тримає свої позиції. 

Жити в усьому по законах не стало звичкою пересічних громадян, бо мало хто бачить в цьому сенс, коли можна домовиться. Так, ми потроху змінюємося, повземо кудись, постійно сперечаючись, на цьому шляху, по котрому інші суспільства вже проїхали далеко далі, не розуміючи, що ж нас стримує. 

Я дуже сподіваюсь, що зможу дожити до тих часів, коли українськи закони на чолі з Конституцією будуть не просто паперами, якими крутять як кому завгодно, а цій день перестане бути просто ще одним вихідним, а стане справжнім святом верховенства права в Україні.

Олег Сенцов

Нагадуємо! Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.