На рівному місці через непрофесійність міжнародників з офісу президента Послу України в Румунії довелося висловлювати щирий жаль – Ар’єв

На рівному місці через непрофесійність міжнародників з офісу президента Послу України в Румунії довелося висловлювати щирий жаль – Ар’єв

На рівному місці через непрофесійність міжнародників з офісу президента Послу України в Румунії Oleksandr Bankov довелося висловлювати щирий жаль. 

Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Володимир Ар’єв. Далі пряма мова:

Промову Зеленського на День Злуки, де йшлося про Північну Буковину, в ОП переклали своєрідно: з “Румунія зайняла Північну Буковину” в англійськоиу перекладі на офіційному сайті вийшло “okyпувaлa Північну Буковину”.

Атлас їм в ОП вже дарували? Тепер подаруйте хтось їм збірку угод, підписаних на Паризькій мирній конференції після Першої Світової. І шкільний підручник з історії теж. Сен-Жерменська мирна угода у ст.59 передбачила цю частину ганебного пoвоєнного рoзділу України всупереч волі українців, отже саме про okупацію Північної Буковини, з точки зору міжнародного права, говорити безграмотно. І, як виявилося, з наслідками.

Після скандалу, піднятого румунами, в перекладі все виправили, Посол України мусив довго і розлого все пояснювати (посилання в першому коментарі) і гасити пожежу. Ситуація виглядає принизливою, бо дипломатичний конфлікт виник на рівному місці і через непрофесійність, а не з принципових питань. І його цілком можна було би не уникнути, а не мати взагалі, якби в управлінні державою брали участь професійні люди, а не те що зараз. Тому треба цю ганьбу закінчувати, поки ще зовсім не пізно. Список фейлів росте чи не щодня.

Volodymyr Ariev

Нагадуємо! Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.