Я не став нічиїм слугою. Я був і залишаюся незалежним – Рябошапка виступив у Раді

Я не став нічиїм слугою. Я був і залишаюся незалежним – Рябошапка виступив у Раді

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка покинув свій пост. За це рішення проголосували 263 нардепа, проти – 18, утрималися – 73.

Під час свого виступу у Верховній Раді, Рябошапка заявив, що здогадувався про своє звільнення. Проте, він високо оцінив свою роботу.

“28 років українська прокуратура була інструментом тиску і політичних репресій, була джерелом власного збагачення… Ми робимо реформу прокуратури, яка вже увійшла в історію. 729 прокурорів, не пройшли тести, були звільнені.

Вперше за 28 років прокурори відчули незалежність. Їм не дають незаконних вказівок. Ті, кого ми позбавили влади, хочуть повернутися і жити так, як жили ці 28 років”, – сказав з трибуни Рябошапка.

Він додав, що 28 років прокуратура не мала ніякої довіри людей і була джерелом особистого збагачення для обраних. В результаті Україна отримала олігархів в прокурорських погонах.

Рябошапка підкреслив, що за три місяці було відкрито 1200 справ проти корупціонерів, майже 900 чекають на суд.

“Я не став нічиїм слугою. Я був і залишаюся незалежним. А незалежного прокурора можна тільки звільнити. Тому я йду. Але я йду для того, щоб повернутися”, – сказав він, і мовчки покинув засідання.