Глава Міністерства фінансів розповіла про причини відсутності грошей в держбюджеті

Глава Міністерства фінансів розповіла про причини відсутності грошей в держбюджеті

Сьогодні під час години запитань до уряду у Верховній Раді глава Міністерства фінансів Оксана Маркарова озвучила п’ять причин, у зв’язку з якими в бюджеті закінчилися гроші і були припинені деякі виплати. 

За її словами, чинниками зниження надходжень до бюджету є: зниження ПДВ з ввезених в Україну товарів, більш сильне, ніж передбачено в бюджеті, зміцнення курсу гривні до іноземних валют, зниження вартості газу, так як від розмитнення більш дешевого газу менше митних платежів, зниження ренти на видобуток вуглеводнів – недоотримали 11 мільярдів гривень, а також недоотримання грошей на тютюнові акцизи.

Більш того, Маркарова повторила заяву глави Кабміну Олексія Гончарука про те, що в кінці місяця відомства починають більше витрачати, з метою витратити під кінець року весь виділений їм бюджет.

У зв’язку з цим, говорить глава Мінфіну, уряд частково заблокувало ці витрати і проводить перевірку їх доцільності. Також міністр запевнила, що «всі важливі витрати будуть проведені». З її слів, всі захищені статті бюджету оплачуються “день в день”, а по незахищених статтях бюджету – “тимчасове призупинення фінансування”.