Через Зеленського: У США офіційно запускають процедуру відставки Трампа

Через Зеленського: У США офіційно запускають процедуру відставки Трампа

Американська Демократична партія оголосила, що ініціювала розслідування передумов процедури імпічменту президента США Дональда Трампа.

Про це пише видання OBOZREVATEL.

Як повідомляє Reuters, заяву зробила спікер Палати представників США Ненсі Пелосі. Відзначається, що більш ніж три чверті Палати представників виступили на підтримку розслідування можливого тиску Трампа на українського колегу Володимира Зеленського.

“Протягом останніх кількох місяців ми проводили розслідування в наших комітетах і розгляди в судах, щоб Палата представників змогла зібрати всі відповідні факти і розглянути питання, чи використовувати свої повноваження відповідно до Статті 1, зокрема, конституційне право ухвалення імпічменту.

І на цьому тижні президент визнав, що просив президента України вжити заходів, що принесуть йому [Трампу] політичну вигоду.

Дії президента Трампа продемонстрували факти порушення президентом присяги і зради нашої національної безпеки. Зради принципу цілісності наших виборів.

Тому сьогодні я заявляю про рішення Палати представників ініціювати офіційний запит про імпічмент”, – сказала у зверненні Пелосі.

Видання NBC News написало, що більш ніж три чверті Палати представників виступили на підтримку розслідування інциденту і початку процедури імпічменту.

Зі свого боку Трамп бурхливо відреагував заяви про його можливий імпічмент, назвавши це “харрасментом”.

“Вони навіть не бачили стенограму дзвінка. Тотальне полювання на відьом!” – обурився він на своїй сторінці у Twitter.

Відзначимо, що до цього Трамп дозволив публікацію стенограми гучної розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

Так, американський лідер заявив, що 25 вересня буде оприлюднена невідредагована повна версія липневої телефонної розмови політиків. Бесіда, за його словами, була дружньою і “абсолютно доречною” без будь-якого тиску, “на відміну від Джо Байдена і його сина”.

Раніше лідер демократичної меншості в сенаті Чак Шумер оприлюднив п’ять вимог до Білого Дому в зв’язку зі скандалом:

  • визначити на слуханні, що спонукало інформатора відправити невідкладну скаргу;
  • передати Конгресу скаргу інформатора, як того вимагає закон;
  • Білому дому оприлюднити стенограму розмови Трампа із Зеленським;
  • вказати посадових осіб адміністрації президента, які затримали напрямки 341 млн доларів військової допомоги Україні;

Міністерству юстиції надати правовий висновок з зобов’язанням Адміністрації передати скаргу інформаторів Конгресу.